RUSZ TĘ POWIĘŹ

  • Jak mawiał Kevin Trudeau "Większość ludzi nie ma pojęcia, jak dobrze ich ciało zostało zaprojektowane do tego, aby czuć"

Language

  • Konferencja REPs

Topic

  • Konferencja REPs 4 obszary profesjonalizmu

Jak mawiał Kevin Trudeau "Większość ludzi nie ma pojęcia, jak dobrze ich ciało zostało zaprojektowane do tego, aby czuć".


Percepcja jest opracowaniem i przypisaniem znaczenia doświadczeniom sensorycznym odbieranym przez liczne receptory czuciowe, które bezpośrednio dostarczają informację do mózgu. Jak mówią najnowsze badania powięź jest największym organem czucia (powierzchniowo większym, niż skóra) posiadając aż 6 razy więcej receptorów czuciowych w porównaniu do mięśni. Dlatego odgrywa kluczową rolę w percepcji własnego ciała. Aby je dobrze poczuć, należy poruszyć powięzią. 


Ograniczenia i restrykcje pojawiające się w obszarze powięzi powodują zatem nie tylko spadek tak dobrze znanej nam mobilności, ale również i przede wszystkim - własnej percepcji! Karolina Dachowska opowie o tym, jak poprzez ruch zbudować dobrą relację z własnym ciałem, a dzięki temu - z samym/ą sobą.

KAROLINA DACHOWSKA 

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w technikach rolowania, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Od lat związana ze sportem, już jako zawodowa koszykarka polskiej ekstraklasy kobiet zafascynowała się możliwościami jakie daje praca z tkanką. Jest współwłaścicielką centrum rehabilitacji Fizjo4Life, gdzie prowadzi trening powięzi.

 

To, co najbardziej fascynuje Karolinę w nauce o powięzi to fakt, że jest ona młodą, do końca nieodkrytą dziedziną. Karolina stale śledzi najnowsze badania w tym temacie. Uczestniczy w licznych międzynarodowych konferencjach poświęconych tematyce powięzi w ruchu i terapii, w tym prestiżowej Fascia Research Summer School. Swoją wiedzę na temat powięzi zdobywała szkoląc się u światowych ikon współczesnej terapii – Roberta Schleipa, Carli Stecco, czy Toma Myers’a.

 

W swojej pracy najbardziej ceni możliwość niesienia pomocy ludziom. Pacjentom pomaga przekraczać granice ich możliwości, osiągać lepsze wyniki w sporcie, a przede wszystkim uczy ich, jak żyć bez bólu by czuć się dobrze każdego dnia.

 

https://www.instagram.com/blackrollpolska/

https://www.instagram.com/karolina_dachowska/